Yemen’deki Husilerden ABD’ye tehdit


Gazze’ye ölüm yağdıran İsrail’in en büyük destekçisi ABD’ye Yemen’deki Husilerden tehdit yağdı.

Husilerin lideri Abdül Malik El Husi, bölgedeki bazı Arap ülkelerinin de İsrail’e yardım ettiğini iddia etti.

“Eğer Amerikalılar gerilimi daha da tırmandırıp daha fazla olaya karışma eğilimindeyse veya ülkemizi hedef alarak ya da ülkemize karşı savaş açarak aptallık yapma eğilimindeyse, kayıtsız kalmayacağız. Onları hedef alacağız ve Amerikan savaş gemilerini, Amerikan çıkarlarını ve Amerikan nakliye trafiğini füzelerimiz, insansız hava araçlarımız ve askeri operasyonlarımız için hedef haline getireceğiz. Düşman İsrail’i hedef alan füze saldırılarımıza bölgedeki birçok güç karşılık veriyor. İsrail’in yanı sıra Arap ülkelerinin de aralarında bulunduğu 4 ülke, İHA’ların hedeflerine ulaşmasını engellemek için onları vurmaya çalışıyor. Yemen füzelerine karşı koymaya çalışıyorlar. Bazı Arap ülkeleri maalesef Siyonist düşmana bu hizmeti veriyor.”

Yemendeki Husilerden ABDye tehdit

ABD, Husilerin Kızıldeniz’de ticari gemilere yönelik saldırılara karşı koymak için çok uluslu bir misyon oluşturma kararı almıştı.

Husi lideri, ABD’nin Yemen’e savaş açması durumunda Afganistan ve Vietnam’da yananlardan daha kötüsünü yaşanacağını belirtti. “Eğer ABD ordusu, askerlerini Yemen’e göndermek isterse o zaman Yemen’de karşılaşacağı şey, Allah’ın izniyle bilin ve emin olun, Afganistan’da karşılaştığından ve Vietnam’da çektiklerinden çok daha ağır olacaktır.”

Yemendeki Husilerden ABDye tehdit

Abdül Malik El Husi, ABD’nin denizde kaybettiğini de iddia etti. “ABD ordusu şu anda denizde kaybediyor. 2 bin dolar değerindeki bir insansız hava aracının önüne geçmek için 2 milyon dolar değerinde bir füze fırlatıyor. Kaybediyor ve Allah’a şükür, bununla yüzleşmek için ayıracak sabrımız var.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*