Ukrayna güzellik kraliçesi cephede evlendi

[ad_1]

Ukrayna güzellik kraliçesi cephede evlendi

Rus ordusunun ülkelerine işgali ile birlikte birçok Ukrayna vatandaşı evlerini ve ülkelerini terk etmek zorunda kalsa da halkın büyük bir çoğunluğu ülkelerini korumak adına günlük işlerinden ve ailelerinden vazgeçerek cephe hattına gönüllü gitmeye başladı.

“PUTİN İÇİN BİR KURŞUNUM VAR”

Ülkesini savunmak adına eski hayatından vazgeçen bir isim de 2012 yılında ‘Ukrayna’nın Kraliçesi’ seçilen 35 yaşındaki eski güzel Evgenia Prokopenko oldu. Savaştan önce ışıltılı bir hayatı olan Prokopenko, ülkesinin işgal altında kalması ile birlikte cephe hattına katıldı.

Hayatını kaybeden arkadaşlarını görmesinin hayatını büyük ölçüde değiştirdiğini söyleyen Prokopenko, Rus lider Putin’e gönderdiği mesaj ile gündem olmuştu. Prokopenko, “Eğer Putin ile karşılaşma şansım olursa onun için söyleyeceğim hiçbir şey yok. Sadece bir kurşunum hazır” ifadelerini kullanmıştı.

“ALTI AY ÖNCE ASLA İNANMAZDIM”

Öte yandan savaştan önce bir hukuk bürosunu yönettiği öğrenilen Prokopenko, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

Bunlar çok farklı, zıt iki hayat. Sivil hayatta tamamen farklı şeylerle uğraşıyordum. Benim kendi işim vardı, orada üniformam ise takım elbisemdi, savaşta ise kaba bir askeri elbise ve kask. Burada cephede sağlık görevlisiyim. Yaralıları savaş alanlarından tahliye ediyorum. İlk yardım sağlıyoruz. Altı ay önce biri bana Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nde sığınaklarda veya bodrumlarda yatacağımı ve yaralıları ateş altından kurtaracağımı söyleseydi asla inanmazdım. Hayatım altı ay önce büyük ölçüde değişti.

MAKYAJ ÇANTASINI VE PARFÜMÜNÜ YANINDAN AYIRMIYOR

Işıltılı hayatından vazgeçip cepheye giden Prokopenko, savaşın ortasında da olsa kendisine bakmaktan geri kalmıyor. Gittiği her yerde makyaj çantası ve parfümünü yanında taşıdığını belirten Prokopenko, “Hangi siperde olursam olayım, askeri sırt çantamda her zaman aynalı ve parfümlü bir makyaj çantası var” dedi.

CEPHEDE EVLENDİ

Orduya katılan Ukraynalı güzel geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, cephe hattında evlendiğini duyurdu.

‘Cehennemin ortasında cennetim! Aşkım ve dünyam’ sözleri ile paylaştığı fotoğrafta eşi ile birlikte görülen Prokopenko’nun gelinliği ise giydiği askeri üniforma oldu.

(Kaynak: Posta)

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *